Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i specjalistów i uczniów tych kierunków. Dzięki niemu zrozumieją teoretyczne podstawy i praktyczną teorię na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping. Kurs w kompleksowy sposób przygotowuje do praktycznego zastosowania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest zatem szczególnie atrakcyjna metoda stosowana przez rehabilitantów, która pozwala na pozbycie się bólu i powrót chorego do pełnej sprawności w dowolnym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na wiedzy oklejania, specjalnym elastycznym materiałem, ściśle ustalonych miejsc na ciele człowieka. Została ona opracowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 również od tego czasu zdobyła niesamowitą popularność.
Dla kogo jest przeznaczony kinesiotaping kurs?

  • osoby, jakie działają z chorymi bólowymi
  • chcące pogłębiać swoją wiedzę w praktyce, a nie wyłącznie w teorii
  • działają w strefie ortopedii, traumatologii
  • działają z osobami po usunięciu piersi

Kurs kinesiology taping i jak funkcjonuje dynamiczne plastrowanie?
Plastry do kinesiotapingu to taśmy nie nasączone żadnym płynem, mają jedynie klej, by właściwie przylegać do bólowego miejsca. Rehabilitacja fizjoterapeuty polega na odciążeniu bolących mięśni oraz wzmocnienie przepływu limfy. Schemat budowy takiego plastra przypomina pod wieloma względami skórę człowieka. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak odpowiednio przykładać taśmę, by mógł funkcjonować prawidło. Efekty są praktycznie natychmiastowe. Kinesiotaping kurs https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 perfekcyjnie sprawdzi się w urazach u piłkarzy. Ból naciągniętego mięśnia można zniwelować tylko poprzez przyłożenie takiego plastra, a sportowiec, może kontynuować grę. Między innymi kurs kinesiology taping przyda się na pewno osobą rehabilitującym zawodników. Daje on także na zwiększenie siły mięśniowej, dzięki łatwiejszemu przepływowi krwi. Nie można też w całości zdać się tylko na tą formę terapii, dlatego najczęściej kinesiotaping jest techniką pomocniczą oraz to rzeczywiście wtedy ma najfajniejsze efekty.
Kto potrafi przykładać taśmy do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping nauczy nas prawidłowego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy uważają, że możemy je przykleić sami w mieszkaniu. Choć często efekt jest minimalny, a chore miejsce staje się tylko znaczniej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs umożliwi nam poznać jaką technikę dostosować do leczenia, czy naciągniecie taśmy w tym wypadku będzie skutecznym wyjściem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość i lokalizacja aplikacji również bywa zróżnicowana.

Najczęściej uzależniona jest od miejsca, wyglądu oraz fazy rozwoju dysfunkcji oraz zastosowanego sposobu klejenia. Taśmę można nosić max 7 dni. Po tym czasie klej już nie trzyma się tak świetnie, dlatego plaster winno się ściągnąć. Okres między terapiami powinna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy terapii jest taka, że wino i kąpiele słoneczne powinniśmy unikać. Plastry do kinesiotapingu są wytrzymałe na wodę, zatem możemy, dzięki nim normalnie funkcjonować.

Plan oraz założeni kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej pracy mięśni
  • zmniejszenie bólu
  • poprawienie ukrwienia
  • wspomaganie procesu gojenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować pacjenta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping pokaże nam nie tylko metody pracy, ale również prawidłowe przygotowanie pacjenta, który winien posiadać ze sobą zdjęcie na którym jest widoczny uraz. Okolice owłosione powinno się wydepilować przed umiejscowieniem plastrów od kinesiotapingu, bowiem jego dobre umiejscowienie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże zdobyć niezbędną wiedzę w pracy z taśmami, która wbrew opinią nie jest taka prosta. Występuj mnóstwo różnych rodzajów oklejania oraz stylów nacięć. Dlatego do skorzystania – kinesiotaping kurs, która umożliwi Wam zdobycie odpowiedniej wiedzy. Kinesiology taping kurs zatem nie tylko dyplom, ale także duża wiedza którą wypracujecie w trakcie szkolenia. Plusem jest również czas trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są niewątpliwie niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.