Drenaż limfatyczny kurs to oddziaływanie na układ chłonny swego systemu w taki sposób, by poprawić przepływ limfy i ograniczyć obrzęki. Jest więc zabieg, który stanowi uzupełnienie zabiegów leczniczych powiązanych z krążeniem, jak także kuracji przydatnych w walce z otyłością czy cellulitem. Terapia limfatyczna kurs została odkryta przy leczeniu zatok w XX wieku. Kurs drenażu limfatycznego doświadczysz na nim dobrze jak przepływa limfa. Chłonka podobnie jak krew krąży w naszym układzie, wyłapując szkodliwe substancje jak bakterie itp. Dostarcza je do węzłów chłonnych gdzie są one zwalczane przez białe krwinki. Jest więc nasz układ immunologiczny, który działa naprawdę wyjątkowo. Drenaż limfatyczny kurs poznasz na nim jak odpowiednio działa limfa(chłonka) żeby mógł lepiej zastosować masaż u pacjenta. Terapia limfatyczna kurs ma na celu przywrócenie fizjologicznego drenażu tkankowego i realizowanie idealnych warunków do naprawy uszkodzonego układu limfatycznego. Drenaż limfatyczny kurs przygotowanie do zabiegu? Na samym wstępie należny przygotować dobrze skórę pacjenta. Powinna być ona sucha i czysta. Pacjent zostaje położony w pozycji drenażowej czyli takiej, które wyniki są znacznie szybsze. Pacjent powinien być rozluźniony – sprzyja to w wymianie chłonki. Robione chwyty są wolne i łagodne. Ruchy w czasie drenażu winnym być powolne i harmonijne. Zdecydowanie taki drenaż trwa około 40 minut. Przecież ważna jest tu praca fizjoterapeuty i jego doświadczenie. Kurs drenażu limfatycznego pozwoli nam także poznać niezbędne zabieg i sprzęt do jego przeprowadzenia. Terapia limfatyczna kurs za pomocą endermologii. Jest to wyjątkowo popularny zabieg z medycyny estetycznej. Wykorzystywany w tej formie sprzęt doskonale nadaje się do masażu limfatycznego. Doskonale też oddziałuje na sylwetkę – wyszczupla ją i kształtuje. Zabieg endermologii działa tak ja masaż za pomocą fizjoterapeuty, ale rezultaty są widoczne zdecydowanie szybciej.

Do masażu korzystny jest także specjalny kostium, który opinia figurę, dzięki czemu głowica potrafi doskonale masować wyselekcjonowane część ciała. Początek terapii limfatycznej powinien służyć przede wszystkim odblokowaniu dużych grup węzłów chłonnych, np. szyjnych czy pachwinowych.
Terapia limfatyczna kurs możemy poznać kilka sposobów:

  • drenaż limfatyczny kurs nóg – jego zasadniczym zadaniem jest zlikwidowanie obrzęków łydek
  • drenaż limfatyczny kurs rąk- drenaż ten przeprowadzany jest zwłaszcza u osób po mastektomii.
  • drenaż limfatyczny kurs twarzy i brzucha – dla osób z tuszą i oczyszczenia z toksyn.

Pożądane efekty kurs drenażu limfatycznego zintegrowanego z odchudzaniem można szczególnie zaobserwować w obrębie pośladków i ud. Te partie ciała znacznie łatwiej wyrzeźbić i wymodelować, gdy usprawnimy przepływ krwi| i limfy, tymże samym skutecznie pozbywając się produktów przemiany materii. Jeżeli chcemy by nasze ciało prezentowało się na dobrze bez cellulitu musimy o nie dbać regularnie. Najlepszym lekarstwem będą masaże. Jakie to już powinniśmy wybrać z fizjoterapeutą.