Na starcie postaramy się objaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to forma, która łączy ze sobą prawy oraz lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy jest wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń chorobowych w jego zakresie. Na samym początku przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych symptomów, jednak w późniejszym okresie często symptomy są tak duże, że wskazany jest zabieg operacyjny. Przepuklina i rozejście kresy to obszarze jamy brzusznej możemy ją zobaczyć. Aby wyeliminować przepuklina i rozejście kresy powinno się zrobić tomografie komputerową, więc będziemy pewni. Może występować jako przepuklina dziedziczna i nabyta, jaka pojawia się w późniejszym okresie – w ciągu naszego życia. Jest dosyć częstym schorzeniem także u pełnoletnich jak i u dzieci. Pierwsze symptomy to pojawienie się guza w okolicy brzucha. Guz nie jest niebezpieczny, jest to substancja tłuszczowa, jaka będzie z czasem zwiększać swoje wymiary. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest wyjątkowo inwazyjna. ale jak większość chorych boi się jej i czeka z udaniem się do specjalisty. Robi się ją zazwyczaj laparoskopowo jest trochę inwazyjna, a naprawdę może usprawnić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a panie w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w czasie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest zalecana, dopiero wówczas, jeśli już nie chcemy posiadać więcej dzieci. W czasie nowych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej dlatego jeśli już nie chcemy mieć potomstwo wówczas korzystnie jest poddać się operacji.


Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Charakteryzuje się wysokim procentem nawrotów, nawet połowa osób poddana rekonstrukcji może zaobserwować nawrót przepukliny. Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po zabiegu? Po operacji chory trafia do sali pooperacyjnej, gdzie powraca do siebie. Podawana jest antybiotykoterapia. W pierwszych dniach ważne jest dbanie o ranę czyli wykorzystywanie dezynfekcji i opatrunków. Lekarz po zabiegu ocenia wygląd rany oraz mów kiedy chory może wrócić do domu. Zazwyczaj jest to gdzieś 2-3 dni po operacji. Po około tygodniu od operacji chory wraca na konsultację kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – kluczowe jest, aby po operacji nie nosić ciężkich rzeczy i poprzez kilka pierwszych tygodniu uważać na siebie. Dyskomfort po zabiegu może być skutecznie zwalczany środkami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu specjalistów jeśli choroba nie odczuwamy bólu mówi, że da się z nią żyć. Jeśli jednak zaczniemy czuć ból jak ucisk w nadbrzuszu, problemy trawienne warto udać się do lekarza, który podpowie nam doskonałe metody leczenia. Część dużych przepuklin warto dla własnego bezpieczeństwa zoperować, a wtedy poddać się rehabilitacji, która zniweluje ryzyko nawrotu.