Limfologia kurs to zakres medycyny, który skupia się na funkcjonowaniu układu limfatycznego i chłonnego. Na samym początku należny wyjaśnić czym jest system limfatyczny. Jest to grupa układu immunologicznego , który utrzymuje harmonię w wchłanianiu tłuszczy i składników odżywczych. Limfologia kurs pozwoli nam poznać dokładną sieć naczyń, która przebiega przez nasze wszystkie tkanki. Jest tu około 600 węzłów chłonnych, które zwiększają swoje rozmiary w reakcji na rożnego rodzaju infekcje. Limfologia kurs na nim nauczysz się, że węzły chłonne, które nie zmniejsza swoich kształtów, są twarde to może być to połączone z ukazaniem się komórek rakowych w naszym układzie. Limfologia kurs zrozumiesz z czego dokładnie składa się nasz układ limfatyczny.
Należą do niego:

  • naczynia limfatyczne,
  • węzły
  • innych tkanek.

Płyn, który jest przechowywany przez tkanki to tzw limfa. Powstaje on z osocza krwi, Jest przeźroczysty. Ma ona białka, tłuszcze, wodę, sole mineralne oraz ogromne liczby białych krwinek, głównie limfocytów. Limfologia kurs -wtedy dopiero limfocyty, gdy dojdą do układu immunologicznego – sterują atakami na groźne dla zdrowia bakterie. W przeciwieństwie do krwi limfa nie jest pompowana jak krew, a tylko przeciskania przez mięśnie. W ściankach naczyń limfatycznych są ulokowane zastawki, które chronią przed ruchem powrotnym limfy. Limfologia kurs https://med-coach.pl/filmy/podstawy-limfologii-obrzek-limfatyczny-po-mastektomii/22 jakie objawy możemy dostrzec w jego nieprawidłowym funkcjonowaniu? Jak znamy limfy jest w układzie człowieka więcej niż krwi. Jej ilość znacznie powiększa się przy rozmaitego typie kontuzjach jak zwichnięciach czy złamania. Takie miejsca są obrzmiałe i tu właśnie zaczyn działać system limfatyczny. Przecież nie zawsze opuchnięte miejsce jest wynikiem kontuzji. Skoro posiadamy jakieś podejrzenia najkorzystniej skonsultować je z specjalistą. Limfologia kurs – limfadenopatia Odnosi się ona do jedno bądź więcej powiększonych węzłów chłonnych.
Możemy poznać

  • lokalną limfadenopatia – jest to zazwyczaj odpowiedź systemu na infekcje bakteryjne. Są to zwykle nieduże głupy powiększonych węzłów chłonnych. Takim znanym przykładem może być tu angina, gdzie węzły chłonne umiejscowione na szyi są powiększone.
  • ogólną limfadenopatia – jest ona przy ciężkich dolegliwościach jak toczeń, HiV lub przy przerzutach nowotworowych.

Limfologia kurs jak powinno się udać do doktora:

  • węzły chłonne pozostają powiększone dłużej niż 1 do 2 tygodni;
  • obrzęk węzła chłonnego jest twardy;
  • obrzękowi towarzyszy wysoka temperatura, nocne poty lub nierozwiązana utrata masy ciała.

Limfologia kurs kiedy potrafimy wspomóc nasz system immunologiczny:

  • masaże – tu najbardziej popularnym jest tzw masaż limfatyczny, który umożliwia zmniejszyć obrzęki, które spowodowane są zalegająca limfą.
  • dieta – niezdrowa dieta obfita w tłuszcze, cukry i wysoko przetworzoną żywność może prowadzić do zniszczenia układu limfatycznego. Zatem warto do naszej diety wprowadzić warzywa, owoce.