Osteopatia w ginekologii to część ginekologii. Skupia się ona na zdrowiu pań w pełnym zakresie takim jak poród czy menopauza. Dobrze dobrana terapia może pozytywnie wpłynąć na poprawę swego życia, a przede wszystkim na zdrowe działanie systemu rozrodczego i hormonalnego. Osteopatia w ginekologii jest dziedziną medycyny niekonwencjonalnej, cechuje ja podejście holistycznym – nasz organizm tworzy jednolitą całość, oraz skupia się na relacjach między anatomią i fizjologią. Osteopatia w ginekologii, https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/techniki-osteopatyczne-w-ginekologii-i-poloznictwie/19 nie dołącza do kłopotu jednostkowo, tylko w momencie wykonywania terapii manualnej koncentruje się ona na nim kompleksowo. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. W Polsce coraz częściej zaczyna cieszyć się dużym zainteresowaniem. Osteopatia w ginekologii przeważnie są tutaj leczone słabe mięśnie dna miednicy po urodzeniu dziecka, pochwica, bolesne miesiączki czy obniżenie narządów rodnych. Podstawą leczenia jest tu rzetelny wywiad, który z chorym na pierwszej wizycie powinien przeprowadzić doktor. Osteopatia w ginekologii może pomóc w łagodzeniu bólu wynikającego z pozostałych chorób oraz dolegliwości z którym zwraca się pacjentka. Jak ta nazwa pokazuje mają z niej panie, które maja również problemy z bolesnymi miesiączkami, endometriozą czy niepłodnością. Nietrzymanie moczu i dyskomfort w momencie stosunku, również może prowadzić do określenia zastosowania osteopatii. Jej celem jest przywrócenie organizmowi niekorzystnej równowagi. Osteopatia w ginekologii , a ciąża w jakich problemach może nam pomóc?

  • bóle układu mięśniowo – szkieletowego
  • drętwienia, obrzęki nóg,
  • zgaga w ciąży,
  • nudności w ciąży,
  • bóle kręgosłupa,
  • rwa kulszowa,
  • wspomaganie dobrego ułożenia malucha do porodu.

Osteopatia w ginekologii jakie technologie są praktykowane i dla jakich problemów?

  • masaż osteopatyczny skierowany jest do pań doświadczających bolesnych stosunków seksualnych, chorujących na pochwicę,
  • masaż, który łagodzi napięcie w okolicach takich jak miednica i kręgosłup.

Specjalista powinien odpowiednio zaznajomić się z problemami chorej, aby jak najkorzystniej dopasować zestaw koniecznych zaleceń. Doświadczony osteopata zwróci uwagę na takie elementy, które nie są dla nas zauważalne jak mika buzi czy sposób chodzenia.

Pacjent po ukończonym wywiadzie jest położony na profesjonalnym łóżku do terapii manualnej. Osteopata wykonuje serię ucisków i masaży w okolicach, których znaleziony jest ból. Osteopatia w ginekologii i jej leczenie, jest przyjemne i nieinwazyjne, dlatego kobiety w ciąży, które czują ból mogą bez problemów z niej korzystać. Osteopatia w ginekologii jest komfortowa i odprężająca. Dzięki dobraniu odpowiednich metod jest również bezproblemowa. Przynosi pacjentom ulgę zaraz po kilkunastu terapiach, dzięki czemu korzystniej się czujemy. Nie jest ona co prawda jeszcze tak modna w Polsce, ale z roku na rok sporo kobiet z korzysta. Będzie się też nierozłącznym elementem leczenia.