Zastosowanie baniek w terapii chociaż nie ma na to przykładów naukowych, że działają one na szybszy powrót do zdrowia, wiele z nas z nich korzysta. Głównie stosuje się je na dolegliwości powiązane z układem oddechowym jak np zapalenie oskrzeli. Trzeba natomiast wiedzieć, jak właściwie ustawić bańki i zachować ostrożność, aby nie poparzyć pacjenta. Tu z rozwiązaniem przyjdzie nam stawianie baniek kurs, na którym zapoznasz się jakie rodzaje baniek mamy także jak z nich umiejętnie korzystać. Zastosowanie baniek w terapii ma swoje korzenie w tradycyjnej chińskiej medycynie ludowej. Niestety rozwój medycyny konwencjonalnej oraz ekscytacja farmakoterapią wyparł tę strategię i odmienił jej postrzeganie w społeczeństwie, jakie pragnęłoby niedługiego czasu, aby niemal zupełnie o niej zapomnieć. Niegdyś bowiem używano wyłącznie baniek ogniowych, co wiązało się z zagrożeniem poparzeń. Obecnie w sklepach pojawiły się bańki bezogniowe, a pośród nich chińskie, jakie są bardziej wygodne w użytkowaniu.
Stawianie baniek kurs na samym początku zobaczysz rodzaje baniek które możemy napotkać:

  • wykonane ze szkła bańki ogniowe – przysysają się do organizmu, gdy świecący się we wnętrzu alkohol zużyje tlen. Według wielu źródeł zastosowanie baniek w terapii jest wyjątkowo odpowiednie dla naszego zdrowi.
  • wykonane ze szkła bańki bezogniowe. Zasysanie powietrza odbywa się przez intuicyjny wentyl umieszczony na bańce. Do baniek bezogniowych ocenia się bańki akrylowe, szklane i gumowe. Jeśli nie wiesz, jak je bezpiecznie postawić np. na plecach, opis stawiania baniek na 100% ci w tym pomoże
  • bańki gumowe – ciśnienie powstaje, gdy rozszerza się ściśnięta guma. Nadają się one zwykle do walki z pomarańczową skórką także wykorzystywane są w medycynie estetycznej.

Zastosowanie baniek w terapii – jak je odpowiednio stawiać. Bańki ogniowe ustawiane są na osuszona oraz odpowiednio nakremowaną skórę. Jeżeli jest ona wyjątkowo owłosiona powinno się poddać ja depilacji w miejscu stawiania baniek.
Stawianie baniek kurs gdzie je położyć aby dostarczyły dobry efekt?

  • zastosowanie baniek w terapii -rwa kulszowa lub bóle kręgosłupa, wtedy bańki umieszczamy w przestrzeni lędźwiowej lub krzyżowej
  • zastosowanie baniek w terapii – przeziębienie lub zapalenie płuc – bańki umieszczamy na plecach lub klatce piersiowej
  • zastosowanie baniek w terapii – nerwobóle – bańki umieszczamy wzdłuż kręgosłupa.

Stawianie baniek kurs u dzieci. Można je stosować u dzieci powyżej 6 roku życia. Skórę smaruje się kremem, ażeby nie była napięta, i układa się 6 małych baniek: nad, pod i między łopatkami. Bańki utrzymuje się około 8-12 minut. Dziecko nie powinno opuszczać apartamentu przez następne 3 dni. Można także wykorzystać serie zabiegów dla dzieci, jakie bardzo często chorują.

Winno się ich wykonać około 10 ale przed okresem infekcyjnym, by podwyższyć odporność. Zastosowanie baniek w terapii przeciwwskazania. Lista jest dość krótka, ale jednak należy przeprowadzić wywiad z chorym.

  • toczeń układowy,
  • zespół Sjorgena,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,